Avrupa Parlamentosu üyesi Rebecca Harms’tan ‘kayıp’ KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit paylaşımı

29 Aralık 2020'den beri kayıp olan eski Başbakanlık Raportörü olan babası Hüseyin Galip Küçüközyiğit'i arayan Nursena Küçüközyiğit'e Avrupa Parlamentosu'ndan destek geldi.


İki haftadır kendisinden haber alınamayan eski Başbakanlık Raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit için sosyal medyada başlatılan kampanyaya Avrupa Parlamentosu Üyesi, Alman Yeşiller Partisi Milletvekili Rebecca Harms da destek verdi.

“TÜRKİYE GÜVENLİK GÜÇLERİNİN DE KARIŞTIĞI…”

 
Harms, Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit’in babasının kayıp olduğuna dair videosunu paylaşarak, “Nursena Küçüközyiğit babasını arıyor. Hüseyin Galip KÜÇÜKÖZYİĞİT’in Türkiye güvenlik güçlerinin de karıştığı bir başka kaçırılma ve işkencenin kurbanı olmasından korkuyor. HüseyinGalipi Bulun” ifadelerini kullandı.“13 GÜN OLDU DAHA FAZLA GÜN SAYMAK İSTEMİYORUM”

Nursena Küçüközyiğit, söz konusu videoda, babasından 13 gündür haber alamadığını belirterek, “On üç gün oldu daha fazla gün saymak istemiyorum. Yapabileceğim tüm başvuruları yaptım, ulaşabildiğim tüm bilgileri twitter hesabımda da paylaştım. Fakat henüz dosyaya savcı ataması yapılmadı. Bu yüzden etraftaki kameraların incelenmesi, telefonunun sinyal takibi, aracının bulunmasına yönelik adımlar atılamıyor. Geçen zamanla birlikte delillerin ulaşılabilirliğinin azalması beni çok endişelendiriyor” ifadelerini kullandı.

“BABAM BULUNSUN İSTİYORUM”

Nursena Küçüközyiğit, babasının bulunması için sesinin duyurulmasını isteyerek, “Birgün çocuğunuza nerede olduğunuzu söyleyemediğinizi ya da babanızdan haber alamadığınızı düşünün. Çünkü bu kimsenin aklına gelmeyecek bir durum. Ben babam nerede diye soruyorum, babam bulunsun istiyorum. Lütfen sesimi duyun ve duyurun” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ