Afganistan'da Şii camisine intihar saldırısı: 100'ü aşkın ölü ve yaralı

Afganistan'da bir Şii camisine bombalı saldırı düzenlendi. Taliban 28 kişinin öldüğünü doğrularken Birleşmiş Milletler 100'ü aşkın ölü ve yaralı olduğunu söyledi.

Afganistan'ın kuzeydoğusundaki Kunduz bölgesinde bir camiye bombalı saldırı düzenlendi. Yüzü aşkın kişinin öldüğü ya da yaralandığı belirtiliyor. 

Afganistan'ın Şii nüfusu tarafından kullanılan bir camiye intihar saldırısı düzenledi. Birleşmiş Milletler ajansı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, ellerine ilk ulaşan bilgilere göre 100'den fazla kişinin öldüğünü ya da yaralandığını açıkladı. Ülkede geçtiğimiz haftalarda biri başkent Kabil'deki Şii camisine olmak üzere IŞİD'in çeşitli saldırıları olmuştu. Kunduz'daki bombalı saldırıyı henüz hiçbir grup üstlenmedi. 


TALİBAN DOĞRULADI 

Reuters'a konuşan bir Taliban yetkilisine göre en az 28 kişinin camiye düzenlenen saldırıda öldüğü kaydedildi. Ağustos ayında ülkede yönetimi ele geçiren Taliban'ın Sözcüsü Zabihullah Mücahit Twitter üzerinden yaptığı açıklamada saldırıyı doğruladı. "Bu öğleden sonra Şii vatandaşlarımızın camisinde bir patlama gerçekleşmiştir" ifadelerini kullanan Mücahit, 'çok sayıda vatandaşlarıın şehit olduğunu ve ya yaralandığını' dile getirdi.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ