​Afgan-Türk okulları 5 bin aileye Ramazan yardımı dağıttı

Afganistanda Ramazan ayı münasebetiyle Afgan-Türk okulları 5 bin aileye kumanya dağıttı. Dağıtılan kumanyalar 10 kilo pirinç, 3 litre yağ ve bir paket makarnadan oluşuyordu.
Yardımlar başkent Kabil dahil, Afganistan genelinde 6 vilayette dağıtıldı. Afgan-Türk okulları Yönt.Kurl.Bşkn.Yrd. Ahmad Fawad Haydari, yardımların Afgan-Türk öğrenci velileri ve İşadamlarının desteğiyle gerçekleştiğini söyledi.

Fawad Haydari, Afgan-Türk okulların tesis edildiği günden bu yana her yıl binlerce ihtiyaç sahibi ailelere yardım dağıttığın aktardı. Yapılan yardımlardan ötürü memnuniyetini dile getiren Abdulhamid, şöyle dedi: “yapılan bu yardımlar bir nebze olsun fakir insanları Ramazan ayında rahatlatıyor.

Ben 10 çocuk sahibiyim ve çok zor şartlar altında hayatımı sürdürüyorum. Bu ülkede benim gibi onbinlerce insan var. Keşke başka zengin insanlar de böyle yardım kampanyaları düzenlese”.


Kumanya alan belediye çalışanı “Afgan-Türk okullarının yardım dağıtacağını duydum. Ben de kumanya almak için buraya geldim. Bu yardımı yapanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ