ABD’den Türkiye açıklaması: Maduro’ya kaynak aktarılmasına sabrımız yok

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Carrie Filipetti Türkiye'yi ilgilendiren önemli bir açıklama yaparak, "Maduro’ya kaynak aktaran müttefikimiz bile olsa sabrımız yok" dedi


ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Küba ve Venezuela’dan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Carrie Filipetti, Türkiye’nin Maduro Rejimi’ne verdiği destekle ilgili bazı açıklamalar yaptı.

Venezuela ilgili son gelişmelere dair düzenlenen basın toplantısında konuşan Filipetti, Maduro’nun Türkiye ziyaretinin hemen ardından bir Türk şirketi tarafından bu ülkeden satın alınan toplam 900 milyon doları değerindeki altın ile ilgili soru üzerine, “Venezuela’daki diktatörlüğü desteklemeyi seçen herhangi bir ülkeye karşı kesinlikle sabrımız yok” dedi.


ABD’nin Venezuela’ya uyguladığı yaptırımların ‘Maduro Rejimi’nin finansal kaynaklarını sınırlandırmaya’ odaklandığını belirten Filipetti, “Altın ya da petrol satışının gelirleri fakir Venezuela halkının değil, Maduro ve çevresinin cebine gidiyor. Venezuela halkı üzerinde daha fazla baskı kurmak için kullanılacak her para, bizim yalnızca yaptırım politikamıza değil, değerlerimize de aykırı.” diye konuştu.

Maduro Rejimi’ne yapılan kaynak aktarımlarını çok ciddiye aldıklarını kaydeden Müsteşar Yardımcısı, “Bu paranın ABD müttefiki bir ülkeden gelmesi bizim için bir şeyi değiştirmez. Bu hareket tarzının sona erdiğinden emin olmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ