ABD’de koronavirüse yakalanan lise öğrencisi komada!

ABD’de yaşayan lise son sınıf öğrencisi Halene O’Connell iki hafta önce yakalandığı koronavirüs yüzünden komada. Ailesi, ‘bana bir şey olmaz’ diyen gençleri uyarmak için kampanya başlattı.
Washington’da yaşayan Halene O’Connell’ın teyzesi Carmen Barlianto, yeğeninin herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmadığını belirterek, yaşadıkları 2 haftalık süreci anlattı.

Yeğeninin iki hafta önce mide bulantısı ve ateş şikayetleriyle uyandığını söyleyen Barlianto ”Doktora gittiklerinde nefes darlığı semptomu olmadığı için başta Kovid-19’dan şüphelenmediler. Ancak birkaç gün sonra durumu kötüleşip banyoya kadar yürürken bile nefes almakta zorlanınca Halene tekrar hastaneye götürüldü. Bu kez test yapıldı ve sonuç pozitifti” dedi.

Yaklaşık 12 gün önce Studer Family Children hastanesinde yoğun bakım servisine yatırılan Halene solunum cihazına bağlandı ve ilaç yoluyla kontrollü komaya sokuldu. Durumu şu anda stabil olmakla birlikte hala solunum cihazına bağlı komada yatıyor.


HASTALANMADAN ÖNCE MASKE TAKMIYORLARDI

Ailesi Halene’ın virüsü nasıl kaptığını bilmiyor. Ancak teyzesi hastalık öncesi Halene ve ailesinin maske takmadığının altını çizerek yine çok fazla dışarı çıkan, çok sosyalleşen bir çocuk olmadığını söyledi. O’Connell ailesi, gençleri yaşayabilecekleri sıkıntılar konusunda uyarmak için, sosyal medyada MaskForYou kampanyasıyla kızları Halene’ın hikayesini paylaşıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ