ABD ve Almanya'dan vatandaşlarına 15 Temmuz uyarısı

ABD ve Almanya’dan Türkiye uyarısı geldi. Her iki ülke vatandaşlarını uyararak 15 Temmuz sebebiyle düzenlenecek toplantılardan ve kitlesel mitinglerden uzak durmalarını istedi.
ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de bulunan vatandaşlarını, 15 Temmuz sebebiyle dikkatli olmaya çağırdı. Büyükelçiliğinin internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Amerikan vatandaşlarını, 15 Temmuz ve önceki günlerde, darbe girişimi yıldönümüyle ilgili olarak ülke genelinde halka açık yerlerde toplantı ve gösteriler gibi büyük etkinlikler gerçekleşebilir. ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan veya Türkiye’de seyahat eden ABD vatandaşlarını dikkatli olmaya ve gösteriler ile büyük kalabalıklardan uzak durmaya çağırıyor” dendi.

Almanya’nın yaptığı uyarı da ise ” 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişimi anısına 15 Temmuz’a kadar ülke genelinde etkinlikler, toplantılar ve kitlesel mitingler planlanmaktadır. Güvenlik durumunun gerginliği göz önüne alındığında, seyahat edeceklere genel olarak kalabalıklardan uzak durmaları tavsiye edilir” denildi.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ