17’inci Uluslararası Dil ve Kültür Festivali, Ege’de hayatını kaybedenlere saygı duruşu ile başladı

ABD’nin Teksas Eyaleti’nin en büyük şehri olan Houston’da Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’nin 17’incisi düzenleniyor.


Ünlü oyuncu ve televizyoncu Bill Timoney sunduğu programa Ege Deniz’inde hayatını kaybeden umut yolcularına saygı duruşu ile başladı.

Türkiye saati ile gece 24.00’da başlayan Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’nde programa son zamanların meşhur türküsü “Ruhumda sız” ile başlanıyor. Popüler şarkı ve dansların yer aldığı programda bir potbori icra edilecek. Seçilen şarkılara özel kareografilerle dans grubu eşlik edecek.


İlk şarkı dünyaca ünlü BTS grubunun ait ‘Air plane’ olacak. Güney Koreli gençlerin kurduğu BTS grubunun misyonuna benzer bir faaliyet gösteren IFLC öğrencileri tarafından aynı hava sahneye yansıtılacak. Programın devamında “Zorba Dansı” icra edilecek.

MARTİN LUTER’İN  “BİR HAYALİM VAR” SÖZLERİ SAHNEDE YER ALACAK

Martin Luther’in şu sözleri “Bir hayâlım var, ümit ve azı̇m ı̇le kurulsun bı̇r dünya, her yer tozpembe ışıklar yansın, açılsın şı̇mdı̇ perde görelim neler olacak, sahne hazır, ı̇zlı̇yoruz hep bı̇rlı̇kte…” dile getirilecek. IFC sanat ekibi Martin Luther’in hayallerini şarkı ve danslarla icra edecek.

Programda bir de zamana yolculuk yapıalcak. Yüzyılın unutulmayan şarkıları gösterilecek. 1900-2000 yılları arasında hit olmuş şarkıları dinletilecek. Bu program Charly Chaplyn’nin espirili dansı ile başlıyor. Devamında zamanda bir yolculuğa çıkılacak 1950’lili yılların New York sokakları, Fransa, İspanya, Cezayir, Hindistan ve Moskova’ya gidilecek. Elvis Presley sahneyi coştururken Raj Kapoor meşhur bisikletiyle sahneye girecek.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ