Üreticilerin kamera yarışı: Sırada 5 kameralı telefon var

Cep telefonlarında olabilecek tüm yenilikleri uygulayan teknoloji şirketleri, kullanıcılara yeni bir özellik sunmakta artık zorlanıyor.
Kameralı telefon ile başlayan cep telefonlarının değişiminde tek kameranın ötesine geçilmişti bir kaç yıl kadar önce.

Hatta bazı telefon firmaları sıcaklık değerlerini ölçebilen termal kameralar dahi kullandı. İş makineleriyle bilinen Cat firmasının çıkardığı telefonların termal kameralarıyla vücut ısısını dahi ölçebilmek mümkün.

Çift ve termal kameralardan sonra üç kameralı telefonlar piyasaya çıktı. Huawei P20 Pro, üç kamerayla geldi. Çarşamba günü yeni modelleri tanıtan Apple cephesinde ise iPhone'ların kamerasında ciddi bir yenilik gelmedi.


Apple, yeni telefonlarda daha çok performans üzerinde yoğunlaştı. Fotoğraf makinesi üreticilerinde yaşanan 'daha çok megapiksele sahip makine' çılgınlığının bir başka örneği telefon şirketlerinde yaşanıyor: Daha fazla kamera.

Güney Koreli üretici LG, yeni amiral gemisi V40'ı 3 Ekim 2018 tarihinde tanıtmaya hazırlanıyor. "Take Five" şeklinde bir sloganın yer aldığı etkinlik daveti, yeni cihazın beş kameralı olabileceğine dair bir ipucu veriyor.

Webtekno'da yer alan habere göre yeni model beş kamera ile gelirse, bu kadar çok kameraya sahip olan ilk akıllı telefon olarak tarihe geçecek. Bu beş kameranın üçünün arkada, ikisinin de ön tarafta olabileceği düşünülüyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ