Trump'ın twitter hesabını kapattı

İşteki son gününde 40 milyon takipçili hesabı uçurdu..
ABD Başkan'ı Donald Trump'ın Twitter hesabı işteki son gününü geçiren bir çalışan tarafından kapatıldı. Kısa sürede farkedilen olay sonrası hesap yeniden açıldı.

ABD Başkanı Donald Trump'a ait @realdonaldtrump isimli Twitter hesabına yaklaşık 11 dakika boyunca ulaşılamadı. Olay, ABD saatiyle akşam saat 7 sularında gerçekleşirken, Twitter kullanıcıları Trump'ın hesabına girmek istediğinde "üzgünüz, bu sayfa mevcut değil" hatasıyla karşılaştı.

Mart 2009'da Twitter'a katılan Donald Trump'ın 41 milyonun üzerinde takipçisi bulunuyor. Olaydan, ABD'nin resmi başkanlık hesabı olan @POTUS etkilenmezken işin aslı sonradan ortaya çıktı.


Twitter tarafından yapılan ilk açıklamada Trump'ın hesabının yanlışlıkla ve bir çalışanın hatası sonucu kapandığı belirtildi.

11 dakika boyunca kapalı kalan hesabın yeniden yüklendiği açıklanırken, böyle bir hadisenin bir daha gerçekleşmesini engellemek için konunun araştırıldığı belirtildi.

2 saat sonra açıklamasını güncelleyen Twitter, hesabın kısa süreliğine de kapatılmasının arkasındaki sebebin işteki son gününü geçiren bir müşteri destek hizmetleri personeli olduğunu belirtti. Sosyal medya kuruluşu tam bir iç soruşturma başlattığını da kaydetti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ