Samsung'un katlanabilir telefonu piyasaya çıkmadan hata verdi: Ön satış iptal

Samsung Galaxy S10 ailesiyle beraber 20 Şubat tarihinde resmi olarak tanıtılan katlanabilir model Fold'tan kötü haber geldi. Güney Koreli şirket, yaşanan hatalar nedeniyle telefonun ön satışını bir süreliğine iptal etti.
Galaxy Fold'a erişme imkanı bulan kişiler, cihazla birkaç gün geçirdikten sonra ekranında ciddi sorunların olduğunu fark ettiler. Ekranın kırılması, ışık gelmemesi ve bükülmesi gibi sorunlar ortaya çıkınca Samsung'dan da açıklama gecikmedi.


Sorunu derinlemesine inceleyeceğini belirten Samsung, kullanıcılara cihazın ekranında bulunan koruyucu filmin çıkarılmamasını önerdi. Ne var ki aynı sorunu yaşayan kullanıcılardan bazıları cihazın filmini dahi çıkarmamıştı.

Ekrana sağlam bir şekilde yerleştirilen koruyucu filmin çıkarılmasının ekran sorunlarına yol açabileceği düşünülüyor. Gelen son bilgilere göre Güney Koreli teknoloji devi şirket, katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold'un ön sipariş alımını kapattı.

 Bunun sebebi olarak başka olayları gösterse de birçok kişi Samsung'un bu hareketinin sebebinin, cihazı gerçek anlamda kullanılamaz hâle getiren ekran sorunları olduğunu düşünüyor.

Cihazın geçici olarak ertelenen ön satışlarının tekrar ne zaman başlayacağı hakkında herhangi bir bilgi henüz bulunmuyor. Kuzey Amerika'daki satış fiyatı 1.980 dolar olan Samsung Galaxy Fold'un, sahip olduğu katlanabilir ekran sebebiyle bu gidişle daha çok baş ağrıtacağı düşünülüyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ