Pokemon Go Fest felakete dönüştü!

Yaklaşık bir yıl önce hayatımıza giren Pokemon GO yavaş yavaş unutulmaya yüz tutsa da, Niantic Labs tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenerek ayakta tutulmaya çalışılıyor.
Yaklaşık bir yıl önce hayatımıza giren Pokemon GO yavaş yavaş unutulmaya yüz tutsa da, Niantic Labs tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenerek ayakta tutulmaya çalışılıyor. Son olarak birçok oyuncuyu bir araya getirerek yeni bir oynanış deneyimi sunmayı hedefleyen Pokemon GO Fest düzenlendi ve ne yazık ki tam anlamıyla bir fiyasko oldu.

Etkinlikte binlerce oyuncunun aynı alan içerisinde birbirleriyle yardımlaşarak çeşitli görevleri yerine getirmeleri bekleniyordu ve bu görevlerin ardından daha önce görülmemiş ödüller dağıtılacaktı. 

Ne yazık ki servis sağlayıcılar ve oyun sunucularının istenilen performansı sağlayamaması nedeniyle etkinlik istendiği gibi geçmedi. Hatta Niantic Labs'in CEO'su John Hanke sahneye çıktığında oyuncular tarafından yuhalandı.


shiftdelete'in haberine göre etkinlik sırasında yaşanan problemler ve Niantic firmasının bu problemleri hiçbir şekilde çözememesi, akıllara oyunun ilk kez piyasaya sürüldüğünde yaşattığı eski problemleri getirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ