iPhone 11 üç kamerayla gelebilir

Apple'ın 2018'de tanıttığı iPhone Xs ve Xr serileri beklenen satış rakamlarına ulaşamadı. Şirket bu modellerin üretim miktarlarını da düşürmek zorunda kaldı.
Telefonların satılmamasının ardından yatan nedenler arasında Apple'ın başlattığı pil kampanyası ile kullanıcıların yeni telefona ihtiyaç duymamaları ve tanıtılan modellerin beklentilerin altında kalması gösteriliyordu.

Son birkaç yıldır tanıtılan iPhone modelleri, rakiplerinin de gerisinde kalıyordu. 2019'da tanıtılması beklenen iPhone 11'e dair detaylar şimdiden gün yüzüne çıkmaya başladı.

Webtekno'nun aktardığı habere göre yeni model üç kameraya sahip olabilir. Habere göre geçtiğimiz günlerde OnLeaks, Slashleaks ve Benjamin Geskin tarafından paylaşılan bazı teknik çizimler, iPhone 11’in üçlü arka kameraya sahip olacağını ve bu kameraların Mate 20 benzeri kare bir kamera modülü ile geleceğini doğrulamıştı.
Çin’in yerel sosyal medya platformu olan Weibo’da paylaşılan bir görsel, iPhone 11’in arka şasisini gözler önüne serdi. Paylaşılan görseldeki şasi, geçtiğimiz günlerde paylaşılan teknik çizimler ile paralel bir tasarıma sahip.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ