Çin savaş uçaklarının görünmez olmasını sağlayan materyal geliştirdi

Son yıllarda teknoloji ve üretimde büyük ivme kazanan Çin'in savaş uçaklarının görünmez olmasını sağlayan yeni materyal geliştirdiği öğrenildi.
Çin'e bağlı Shenzhen'deki bir kentte yer alan laboratuvarda savaş uçaklarının görünmez olmasını sağlayacak bir materyal geliştirildiği açıklandı.

Söz konusu teknolojinin geliştirildiği laboratuvar ülke basınının ziyaretine açıldı. NTV'nin Çin basınından aktardığına göre, Çin basını habere geniş yer verdi. Çin basınında Shenzhen'deki tesiste üretilen materyalin fotoğrafları da yayınlandı.
Son yıllarda askeri harcamalarını ciddi oranda artıran Çin, geçtiğimiz aylarda yeni nesil drone'u için önemli bir adım atmıştı.

Bir süredir yeni nesil bir casus drone geliştiren Çin radara yakalanmayan casus drone'unu test etmeye başlamıştı Söz konusu drone'un en dikkat çeken özelliği ise radara yakalanmayacak olması.Çin'in casus drone'u bu özelliği yüzünden 'hayalet drone' olarak da anılıyor. Deniz seviyesinden 20 kilometre yüksekte uçabilecek olan drone yüksek irtifada uçacağı için radara yakalanmıyor.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ