Baştan aşağı yenilenen Apple TV, Android cihazlarda da kullanılabilecek

ABD'li teknoloji devi Apple, Apple TV’ye eklediği yeni özellikleri tüketicilerin beğenisine sundu. Söz konusu hizmet, mayıs ayında 100’ü aşkın ülkede kullanıma sunulacak.
Apple, uzun zamandır beklenen çevrimiçi ücretli film ve dizi platform fikrini Apple TV ile birleştirdi. Baştan aşağı yenilenen Apple TV, harici uygulamasıyla ve yeni özellikleriyle Netflix’e “kafa tutmaya” geliyor. Artık Android cihazlarda da Apple TV kullanılabilecek.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Apple TV’nin yeni özelliklerini tanıttı. Tamamen yenilenen Apple TV, birçok yeni özelliğiyle dikkatleri üzerine çekti.

Televizyon izlerken her kanaldan birer tane program izlendiği bile olabiliyor. Tam da bu konuya parmak basan ve bu durumun fazlasıyla zor olduğunu belirten Apple, kullanıcılarını yalnızca istediği şeyler için para ödeyeceği, reklamsız, aile kullanımına açık ve istenilen tüm kanalları tek bir uygulama içerisinde birleştiren yenilenmiş bir uygulamayla tanıştırdı.


Yenilenmiş arayüzü sayesinde “Sıradaki” satırı ve “Kaldığım Yerden Devam” özelliklerine sahip olan Apple TV, dizi ya da film izlemeyi seven kullanıcılarına da büyük bir kolaylık sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra izlenilen dizilerin bölümlerini de kullanıcı için takip eden uygulama, en son hangi bölümün izlendiğini gösteriyor.

Son olarak kanallarda geziniyormuş gibi ekranları kaydırarak diziler ve filmler arasında geçiş yapılabilen uygulama ile filmlerin kısa özet bölümünden fragmanlara da ulaşmak mümkün olacak.

Kullanıcılar, Netflix’ten alışık olduğu özellik sayesinde uzun süre takip ettiği dizilerdeki introları atlayabiliyordu. Apple da bu özelliği fazlasıyla beğenmiş olacak ki Apple TV de bu özelliğe sahip olacak.

Herkesin dizi/film zevklerinin farklılık gösterdiğine ve nadir olduğuna vurgu yapan Apple, geliştirilmiş makine öğrenimi sayesinde kullanıcılarına yeni film ve dizi önerirken daha tutarlı olacak. Sevilen aktörleri ya da türleri analiz edecek olan algoritmalar sayesinde kullanıcılar yeni dizileri ve filmleri seçerken zorlanmayacak.

Apple TV şu an için iPhone ve iPad’lerde, sonbaharda Mac’lerde ve belirli akıllı televizyonlarda da kullanılabilecek. Samsung, Sony ve LG gibi televizyon sektörünün büyük isimleriyle anlaşan Apple, Apple TV’yi yalnızca Apple cihazların değil, tüm cihazların kullanımına sunacak.

Mayıs ayında 100’ü aşkın ülkede kullanıma sunulacak hizmet, fiyat konusunda farklılık gösteriyor. İstenilen kanallar için aboneliklerin satın alındığı uygulamada ödenecek ücret, ne kadar fazla kanala abone olunursa o kadar artıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ