Eskişehir’de av ihalesi durduruldu

Tunceli’deki dağ keçilerinin avlanması için yapılan ihalenin iptalinin ardından bir durdurma haberi de Eskişehir’den geldi. İdare Mahkemesi, 18 kızıl geyiğin avlanması yönünde açılan ihale için yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Eskişehir Hayvanları Koruma Derneğinin başvurusu üzerine Eskişehir İdare Mahkemesi, 18 kızıl geyiğin avlanması yönünde açılan ihale için “yürütmeyi durdurma” kararı verdi. Hayvanseverler ihalenin iptali için mahkemeye yeniden başvuru yaptı.

18 GEYİK İÇİN 513 BİN TL BEDEL

Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü Eskişehir Şube Müdürlüğü, Eskişehir’de kızıl geyik acente kotalarının avlattırılmasına ilişkin ihale açtı. İhale kapsamında kentte, 6 ayrı bölgede yapılacak 18 geyik vurma ihalesi için 513 bin lira muhammen bedel biçildi. İhalenin ardından Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği ihalenin durdurulması için dava açtı. Mahkeme, ihale için yürütmeyi durdurma kararı verdi.


İPTAL İÇİN DE BAŞVURU YAPILDI

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Gülçin Yapıcı açılan ihalenin iptal edilmesi için hukuki yollara başvurduklarını ifade etti. İhalede yürütmeyi durdurma kararı ve sonrasında iptal için İdare Mahkemesi’nde başvuru yaptığını kaydeden Yapıcı, “Bursa ve Tunceli de örnekleri var, onları da dava dosyamıza ekledik. Av bir spor değildir, turizm değildir. Bu bir cinayettir” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ