TFF Süper Kupa finali Katar’da

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Kupa finalinin Katar'da oynanacağını açıkladı. Süper Lig şampiyonu Başakşehir ile Türkiye Kupası’nı kazanacak olan ekip, Ocak 2021’de Katar’da karşı karşıya gelecek.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Süper Kupa finalinin Katar’da oynanacağını açıkladı. Süper Kupa finalinde 2019-2020 sezonu şampiyonu Başakşehir ile Türkiye Kupası şampiyonu karşılaşacak. Başakşehir’in Süper Kupa finalindeki rakibi ya Trabzonspor ya da Alanyaspor olacak.

Futbola verilen ara ve sezonun uzaması nedeniyle Ocak 2021’de oynanması beklenen Süper Kupa finalinin gerek pandemi gerekse iklim koşullarından dolayı Katar’da oynanması gündemdeydi. TFF Başkanı Nihat Özdemir’in “Süper Kupa, Katar’da oynanacak. Hem kulüplerimiz para kazanacak hem de tanıtımımız olacak.” dediği belirtildi.

2006’dan bugüne kadar düzenlenen TFF Süper Kupa, ilk 3 yıl Almanya’da sahiplerini bulmuştu. Maçlar Frankfurt, Köln ve Duisburg şehirlerinde oynanmıştı. Süper Kupa’yı 6 kez ile müzesine en çok götüren Galatasaray olmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ