Seçmeni kaosla tehdit etti

MHP lideri, referandumdan ‘Hayır’ çıkması halinde ‘Türkiye’nin karışacağını iddia etti.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandum öncesi ya da sonrasında “MHP’nin de kabineye gireceğine” yönelik iddialara yanıt verdi. “MHP’ye kabine teklifi yapılamayacağını” söyleyen Bahçeli, teklifin referandumdan geçmemesi halinde de “Türkiye’nin karmakarışık olacağını, iç ve dış çevrelerin bunu kullanacağını” belirtti.

-Bahçeli, gazetecilere şu açıklamaları yaptı: Ayrı tüzel kişiliğimiz var (AKP ile işbirliği): 48 yıldan bu yana bir tüzel kişilik yapımız var. Bu yapıyı koruyarak, referandum çalışmalarını sürdüreceğiz. “Evet”te hedef birliği içerisinde olunur da anlatımda farklı yerlerde, zeminde, söylemler olabilir. MHP’ye gönül vermiş arkadaşlarımız evet oyu kullanacaklardır. İkinci olarak, kampanya, MHP’nin kendi imkânlarıyla, üslubuyla, gerekçeleriyle yürütilecektir.

-Türkiye senaryolara kurban edilemez (Evet çıksa da seçim olur yorumları): Referandumda “evet” veya “hayır”ın kabulüne ya da reddine bağlı olarak gelişir. Ama “evet” de olsa “hayır” da olsa başka senaryolar üzerinden Türkiye’yi seçime götürmek gibi bir durum çok ciddiye alınır bir yaklaşım olmaz. Türkiye’yi o kadar senaryolara kurban etmemek lazım.


-1050 dolar bozdurdum (Ekonomik kriz): Sayın Cumhurbaşkanı’nın böyle bir öneri yapmadan evvel, bir miktar dolarım vardı, onu bozdurdum. Hepsi de 1050 dolardı. O günkü karşılığıyla da 3 bin küsur yapıyordu. Hâlâ da benim masamda, çekmecemde duruyor. İhtiyacım yoktu bozdurmak için. Bozdurmuş olsam da o para bir ihtiyacı karşılamaz. Herhalde dolar alerjisi mi oldu, ne oldu? Elden çıksın dedik yani...

-Türkiye karmakarışık olur (Teklif referandumdan geçmezse ne olur): Karmakarışık olur Türkiye. Bundan yararlanmak isteyen iç ve dış çevreler çıkabilir. Tersinden okursak geçmezse çok iyi olur cümlesi hiç doğru bir cümle değil.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ