Pervin Buldan gözaltına alındı

Meclis Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, İstanbul'daki evinde gözaltına alındı. İfadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Meclis Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, İstanbul'daki evinde gözaltına alındı. Buldan, gözaltına alındığını Twitter hesabından duyurdu.
TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Iğdır'da hakkında görülen bir dava kapsamında Bakırköy Adliyesinde ek ifade verdi. Buldan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, Iğdır Ağır Ceza Mahkemesi, "suçu ve suçluyu övme" ve "terör örgütü propagandası yapma" suçlarından hakkında dava açılan Buldan'ın ek ifadesinin alınması için Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesine yazı gönderdi.


Söz konusu yazı üzerine Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Buldan'ın bulunduğu adrese giderek, tebligatı kendisine ilettiği öğrenildi.

Buldan'ın, avukatıyla 6. Ağır Ceza Mahkemesine giderek, ek ifade verdiği belirtildi.

Bu arada, HDP Basın Bürosu, "Buldan'ın bu sabah İstanbul'daki evinde gözaltına alındığı" yönünde yazılı açıklama yaptı. Buldan da sosyal paylaşım sitesindeki hesabından gözaltına alındığına ilişkin paylaşımda bulundu. Buldan, Twitter'dan "Gözaltına alındım" dedi. 
İşte Buldan'ın o tweeti...


SERBEST KALDI AÇIKLAMA YAPTI
TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. Adliye çıkışında bir açıklama yapan Pervin Buldan ifade vermediğini ve dosyanın muhtemelen geri gönderileceğini ifade etti. Buldan, “Ben TBMM’yi yöneten iki kadından biriyim. Diğer yönetici Ayşenur Bahçekapılı 10 gün önce Almanya’da polis tarafından bekletilince Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘kimse benim Meclisimin başkanvekilini gözaltına alamaz’ demişti. Ama ben bugün bu durumu kendi ülkemde yaşadım” dedi. 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ