Hayır Partisi kuruluyor

'Hayır' oyu verecek farklı siyasi partilere mensup kişilerin birlikte hareket etmelerini sağlama amacıyla bir parti ortaya çıktı.
Hayır Partisi, öncesinde Bakan Mehmet Müezzinoğlu ve Egemen Bağış'a danışmanlık yapan Tuna Bekleviç tarafından kuruldu. Partinin kapanış tarihi ise şimdiden belli.

AKP’den Edirne Milletvekili olan ve daha önce bakanlara danışmanlık yapan Tuna Bekleviç ‘Hayır Partisi’ kurdu. Türkiye siyasi tarihinde 99’uncu parti olacak olan ‘Hayır Partisi’ bu hafta kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na verecek.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, aralarında eski vekillerin, il başkanları ve iş adamlarının olduğu parti bu hafta içi kamuoyunun önüne çıkacak. Partinin Başkanı Bekleviç süreci şöyle değerlendirdi: Aslında ilk kez böyle bir hareket gerçekleşiyor. Açıldığı gün kapanma tarihi veren bir siyasi parti olmamıştır. Hayır kampanyası için ‘Hayır Partisi’ni kurmaya karar verdik.


Her kesime çağrı yaptıklarını da belirten Bekleviç “Tek şartımız kampanya boyunca hiçbir ideolojik kellimeyi kullanmayacağımız” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ