İmamoğlu’ndan Akit muhabirine: Temsil ettiğin kurum gazete kimliğini taşımıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladığı basın toplantısında Akit TV’nin sorusuna gazetede yayımlanan bir haberde kendisi ile ilgili kullanılan “hayvan” ifadesi nedeniyle tepki göstererek yanıt vermedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Akit TV muhabirinin sorusuna gazetenin haberlerde kendisi ile ilgili kullandığı dile tepki göstererek yanıt vermedi.

“HAYVAN EKREM YAZIYOR, OKUDUNUZ MU?”


İmamoğlu, Akit TV muhabirinin Halk Ekmek büfelerine az ekmek gittiği için kuyruk oluştuğu ve toplu taşımadaki yoğunluk ile ilgili sorusuna, Akit Gazetesi'nde çıkan “Hayvan, Ekrem'in umurunda değil” başlıklı haber nedeniyle yanıt vermek istemediğini söyledi.

İmamoğlu, şunları söyledi;

"Şahsınızı tanımam ama temsil ettiğin kurum bir gazete kimliğini taşımıyor. Bugünkü Akit Gazetesi'nin manşetinin içinde altında bir haber var okudunuz mu ? ‘Hayvan Ekrem' yazıyor okudunuz mu? Onun için ben sizin kurumunuza cevap dair vermeye tenezzül etmiyorum. 16 milyon insanın yöneticisine ve 5 milyona yakın bir insanın oy verdiği bir insana davranış biçimini düzenleyemeyen, bu konuda kalemi sapkınlaşmış, dili bozuk tavırlarla hareket eden bir kuruma bu anlamda cevap vermem.

Şunu söyleyeyim Halk Ekmek konusunda da gözünüz yanlış görmüş, toplu taşıma konusunda da yorumu belli bir an üzerinden yapan ve her zaman ki gibi vicdan ve adaleti yorumunuzun içine hiç katmadan ön yargılı soru sorduğunuzu ifade ederim. Bu söylediklerimin hiçbirinin şahsınızla ilgilisi olmadığını belirtmek isterim."

Toplantının ardından İmamoğlu, Akit TV'nin muhabiri ile konuşarak konunun şahsı ile ilgili olmadığını yineledi ve tespitleri ile ilgili kendisinden inceletmek üzere bilgi istedi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ