Erdoğan'ın hakimi alenen itiraf etti

Erdoğan rejiminin mahkemeleri muhalifleri "uslandırmak" için kullandığı itiraf edildi.
Yargıtay ve Danıştay'ın üyelerinin tamamını değiştiren, HSYK'yı tamamen kendine bağlayan, 5 binden fazla Hakim ve Savcı'yı ihraç edip yarısına yakınını tutuklayan, AKP'li avukatları bir günde hakim-savcı atayan Erdoğan Rejimi'nin adalet sistemini "muhalifleri uslandırmak" için kullandığı ilk kez açıkça itiraf edildi. 

Cumhuriyet Gazetesi'nin kantinini işleten Şenol Buran'ı "Cumhurbaşkanı'na çay ikram etmem" dediği için tutuklayan İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimi Selami Yılmaz'ın son sözleri yargının geldiği durumun özetiydi: "uslu durmuyorsunuz" 

"ADAM HERKESİ AFFETTİ SİZ HALA RAHAT DURMUYORSUNUZ"


Şenol Duran'ın tutuklanarak cezaevine gönderilmesine hükmeden hakim Buran'ın avukatı Özgür Urfa'ya "Adam herkesi affetti, siz hala rahat durmuyorsunuz" diyerek azarladı.

Avukat Urfa, Twitter hesabından paylaştığı olay şöyleŞenol Buran önceki gece Şişli Polis Merkezi’nde verdiği ifadesinde, 24 Aralık Cumartesi günü arabasıyla gazetenin Şişli’deki binasına gelmek için evden ayrıldığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şişli’deki bir otelde gerçekleşen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Genel Kurulu’na katılımı nedeniyle birçok sokağın polis tarafından kapatılması sebebiyle uzun süre park edecek yer bulamadığını kaydeden Buran, işe geç kaldığını aktardı. Buran, “Saat 11.10 sıralarında güvenlik amirinin yanına geldiğimde bana neden bu kadar geciktiğimi sordu. Ben de 1 saattir gazetenin etrafında dolaşıyordum. Bir sürü yere girdim almadılar. Aracı Kuştepe’ye bıraktım ve yürüyerek geldim bu soğukta dedim. Bunun üzerine güvenlik amiri ‘Cumhurbaşkanımız gelecekmiş o yüzden kapatmışlar. Buraya gelirse bir çayımızı içmeye artık bir çay servisi yaparsınız’ dedi” diye konuştu. Buran çay servisinde bulunmayacağını söylediğini belirterek, ithamda bulunmadığını, iş yerinde itham içeren sözler söylemediğini kaydetti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ