Şenol Güneş, Erman Toroğlu'nu mahkemeye verdi

Eklenme tarihi :
Şenol Güneş, Erman Toroğlu'nu mahkemeye verdi
Türk futbolunun efsane ismi Şenol Güneş "Oynadım Oynattım Oynatalım" isimli kitabında kendisini şike yapmakla suçlayan eski hakem Erman Toroğlu'ndan şikayetçi olarak Toroğlu'na manevi tazminat davası açtı.

Şenol Güneş ayrıca, Toroğlu'nun iddiasını ortaya attığı "Oynadım Oynattım Oynatalım" isimli kitabı kaleme alan gazeteci Hamit Turhan ve Turkuvaz Yayıncılık'tan da şikayetçi oldu.

Son olarak A Milli Takımı çalıştıran Şenol Güneş, "Oynadım Oynattım Oynatalım" isimli kitabında kendisini şike yapmakla suçlayan eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu'ndan şikayetçi olarak Toroğlu'na manevi tazminat davası açtı.


Şenol Güneş ayrıca, Toroğlu'nun iddiasını ortaya attığı "Oynadım Oynattım Oynatalım" isimli kitabı kaleme alan gazeteci Hamit Turhan ve Turkuvaz Yayıncılık'tan da şikâyetçi oldu.

Güneş, avukatı Erdem Egemen vasıtasıyla İstanbul Anadolu 31. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 17 Mayıs 2022 tarihinde başvurdu. Mahkeme, tebligatın ulaşmasından sonra Toroğlu ve diğer iki davalının iki hafta içerisinde öne sürdükleri iddiaya dair tüm delilleri ve savunmanın dayanacağı olayların da belirtilmesini istedi.

İşte Güneş'in dilekçesi:NE OLMUŞTU?

Erman Toroğlu, Süper Lig'in 1976-777 sezonundaki Trabzonspor-Zonguldakspor karşılaşmasının berabere bitmesi için şike yapıldığını öne sürerek durumun ortaya çıkmasından sonra dağıtılan parayı, Şenol Güneş hariç diğer tüm futbolcuların iade ettiğini yazmıştı.
BENZER HABERLER
SPOR HABERLERİ