Kılıçdaroğlu: Yakında iktidar olacağız, dosyaların nasıl açıldığını herkese duyuracağız

Eklenme tarihi :
Kılıçdaroğlu: Yakında iktidar olacağız, dosyaların nasıl açıldığını herkese duyuracağız
Mavi Marmara’da hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu’nun ailesini ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’ye eleştiriler yönelterek, "Yakında iktidar olacağız, dosyaların nasıl açıldığını, hesapların nasıl sorulduğunu herkese duyuracağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mayıs 2010’da İsrail askerlerinin Mavi Marmara gemisine yönelik saldırısında hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu’nun ailesini, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ile birlikte ziyaret etti. Topçuoğlu'nun ailesinin Beykoz'daki evinde gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Şehitlerimizin kanı üzerinden İsrail'le pazarlık yapıldı ve bir anlaşma zemini arandı. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu dava bitmiş bir dava değildir, biz bu davayı kapatmış değiliz. Siz kendi vatandaşınızın hakkını hukukunu korumayıp da ne yapacaksınız? O nedenle geldik, oturduk, konuştuk, dertleştik. Olayı anlatan kardeşimiz gözyaşlarını tutamadı. Hala bu acı yaşanıyor. Bunu çözmek zorundayız. Bazı istekleri oldu, o isteklerin de takipçisi olacağız” dedi.


AKP iktidarının Suudi Arabistan ile ilişkisine gönderme CHP lideri, "Düne kadar her türlü eleştiriyi yaptığınız kişiyle kucaklaşıyorsunuz. Yakında iktidar olacağız, dosyaların nasıl açıldığını, hesapların nasıl sorulduğunu, Türkiye’nin itibarının nasıl korunduğunu herkese duyuracağız" mesajını verdi.

“Bu ülke itibarlı bir ülkedir. Ülkenin itibarını devleti yöneten birisi ayaklar altına alamaz” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“HATİCE CENGİZ’LE GÖRÜŞMEK İÇİN TALEBİM OLDU”

“Hatice Cengiz’le görüşmek için kendisinden talebim oldu. Baskı altında, o görüşme gerçekleşemedi ama medya önünde şunu söyleyebilirim, kendisinin ve nişanlısının da hakkını ve hukukunu sonuna kadar arayacağız.

Erdoğan iç politikada üst perdeden konuşur tabii ama hayatı gerçeğine baktığınız zaman hiçbir şey yapmayan, eli kolu bağlı, egemen güçlere teslim olmuş gibi bir havası var. Bunu görüyorsunuz zaten, atmosferi de görüyorsunuz.

İktidar değişecek. Yunan iktidarları bizim Kuvayı Milliyeci olduğumuzu biliyorlar. O yöneticiler aynı zamanda rahmetli Ecevit ve Erbakan’ı da biliyorlar. Şimdi konuşsunlar iktidara geldiğimizde o Adalar’daki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz."
BENZER HABERLER
SİYASET HABERLERİ