İran'ın İslami Uyanış Kurultayı'na Doğu Perinçek katıldı

Eklenme tarihi :
İran'ın İslami Uyanış Kurultayı'na Doğu Perinçek katıldı
İran, İslami Uyanış Kurultayı'nda Doğu Perinçek'i konuk etti. Perinçek, "Türk ordusu Amerika emperyalizmi ile savaşmaktadır" dedi.

İran’ın başkenti Tahran’da Dünya İslami Uyanış Kurultayı, Afganistan konulu bir toplantı gerçekleştirdi. Çin ve Rusya’nın da katıldığı toplantıya Türkiye’den Doğu Perinçek'in katılması sosyal medyada gündem oldu.

Zirve’nin açılış konuşmasını İran İslam Devrimi Rehberi Dış ilişkiler baş danışmanı ve Dünya İslami Uyanış Kurultayı Genel Sekreteri Ali Ekber Velayeti yaptı. 


"AFGANİSTAN HALKININ MÜCADELESİNİ SELAMLIYORUZ"

Çevrimiçi kurultayda katılımcılara seslenen Vatan Partisi Genel Başkanı olan Doğu Perinçek, “Afganistan dünyanın kalpgahında bulunuyor. Ve biz yürekten duygularla Afganistan halkının mücadelesini izliyoruz ve selamlıyoruz" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek “Amerikan emperyalizmine karşı Afganistan halkı bütün dünyaya kahramanlık mesajları verdi ve büyük zafer kazandı. Afganistan halkının, kardeş Afganistan milletinin bu zaferini selamlıyoruz ve yeni zaferler diliyoruz. Kuşkusuz bu Afganistan milletinin birleşmesiyle oldu ve önümüzde de Afganistan’ın bütün taraflarının Afganistan milletini temsil eden bütün örgütlerin birlikte hareket etmesi biz Türkiye halkının, Türk milletinin, Vatan Partisi’nin dileğidir” diye konuştu.

"TÜRK ORDUSU AMERİKA EMPERYALİZMİ İLE SAVAŞMAKTADIR"

Türk Milleti’nin Amerikan emperyalizmi ile savaştığını söyleyen Perinçek, şöyle konuştu: “Biz Vatan Partisi olarak Türkiye’de NATO’ya karşıyız. NATO üslerinin tamamen Türkiye’den temizlenmesi için 60 yıldır mücadele etmekteyiz. Ve Türkiye bugün bu yolda çok önemli adımlar atmaktadır. Türk milleti Amerikan emperyalizmine karşı dünya halkları içinde en ön sıradadır. Türk milleti Amerikan emperyalizmi ile savaşmaktadır. Türk ordusu Amerika emperyalizmi ile savaşmaktadır. Aynı zamanda Türk ordusu ABD’nin Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’nin kuzeyinde İsrail ile birlikte kurduğu Amerika-İsrail koridorunu yarıp geçmiştir. Dolayısıyla biz de Türk milleti olarak, Türk ordusu olarak ve Türk devleti olarak hem bölge halklarının hem de Afganistan halkının mücadelesine Türkiye’den kardeş dayanışmasını ve desteğini gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz."

ÜNSAL'DAN 'ŞEYTAN AYETLERİ' HATIRLATMASI

DEVA Partili Ahmet Faruk Ünsal, sosyal medya hesabından, "Humeyni’nin idam fermanı verdiği Selman Rüşdi’nin Şeytan Ayetleri kitabını tercüme ettirip dergisinde tefrika ettirerek Sivas olaylarının fitilini ateşleyen Perinçek’i Humeyni’nin torunları Humeyni’nin ülkesinde düzenlenen İslami Uyanış Konferansına TRyi temsilen davet etti!" yorumu yaptı.
 
BENZER HABERLER
SİYASET HABERLERİ