Kitlesel kırım mağdurlarına el emeğiyle destek oluyor

Eklenme tarihi :
Kitlesel kırım mağdurlarına el emeğiyle destek oluyor
Türkiye’de yaşanan soykırım nedeniyle binlerce insan yurt dışına göç etmek zorunda kaldı. Bir o kadar da insan hapislerde işkencelere maruz bırakılıyor.
Birçok insanın yaşanan zulümleri görmezden gelip insanları hain ilan ettiği bir dönemde yaşanan sıkıntıların atlatılabilmesi için gönülleri güzelliklerle dolu insanlar yardım edebilmek için işin ucundan tutuyor.
@Vuslata_Yolcu_ isimli twitter hesabı da mağdur ve mazlum insanların derdine derman olabilmek için elinden gelen imkanlarla çalışmalar yürütüyor. Twitter ve instagram hesapları üzerinden ince el işçiliğiyle hazırlanan göz nuru ürünleri satarak mağdur ve mazlumlara yardım elini uzatmaya çalışıyor.
 
Hesap sahibiyle iletişim kurduğumuzda ise mağdurlara yardım edilmesinin öncelikleri arasında yer aldığı ve ismin ön plana çıkmasından ziyade mazlumlara yardım edilmesinin temel öncelik olduğu ifade edildi.
Şebnem’î Diyâr isimli kullanıcı el işinde kullandığı ürünlerin malzemelerini ise kendi imkanlarıyla gittiği ülkelerden veya şehirlerden temin etmeye çalıştığını söylüyor.

 
AMERİKA VE AVUSTURALYA’DAN DA SİPARİŞ ALIYOR
Avrupa’nın birçok ülkesinden olduğu gibi Amerika ve Uzakdoğudan da sipariş aldıklarını kaydeden Şebnem’î Diyâr isimli kullanıcı elde edilen gelirlerin kuruşu kuruşuna ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını belirtiyor. Her yere kargo masraflarının da kendileri tarafından karşılanarak gönderildiğini dile getiren Şebnem’î Diyâr, gezmek niyetiyle gittiği ülkelerden ürünlerin malzemelerini temin etmeye çalıştığını ifade ediyor.
 
NE GİBİ ÜRÜNLER SATIYOR?
Şebnem’î Diyâr internet üzerinden ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla Brezilya nakışı madalyon, doğal taş teşbih ve bilekliklerin farklı desen ve renk seçenekleriyle hazırladıklarını belirtiyor. Avrupa şartlarında bu ürünlerin ham maddesine ulaşmanın çok zor olduğunu ifade eden Şebnem’î Diyâr, tasarımların tamamının kendisine ait olduğuna dikkat çekiyor.
 
“MAĞDURLARA YARDIM İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ”
Satılan ürünlerin ücretlerinin havale veya Western Union gibi para transfer şirketleri vasıtasıyla tahsil edilebildiğini belirten Şebnem’î Diyâr, şu şekilde devam ediyor: “Satışlardan gelen desteğin en ufak bir kuruşuna dokunmadan ihtiyaç sahiplerine veriyoruz. Birçok sıkıntı ve problem yaşanıyor. İhtiyaç sahiplerine elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz.”
Söz konusu hesabın linkleri şu şekildedir:
https://twitter.com/Vuslata_Yolcu_
https://www.instagram.com/vuslata_yolcu3/?hl=tr

Satılan ürünlerin görselleri de şu şekildedir:  
BENZER HABERLER
ÖZEL HABER HABERLERİ