Zaman’ın eski yazarlarının yurt dışına çıkış yasakları kaldırıldı

Eklenme tarihi :
Zaman’ın eski yazarlarının yurt dışına çıkış yasakları kaldırıldı
Kapatılan Zaman Gazetesi’nin eski yazarları hakkında ‘terör örgütü üyeliği’ suçundan verilen cezanın bozulması sonrası görülen davada, sanıklar Bulaç, Alpay, Türköne ve Alkan hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasına karar verildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanıklar Ahmet Turan Alkan, Mümtazer Türköne, Şahin Alpay ve Ali Bulaç avukatlarıyla katıldı. Firari sanık Mehmet Özdemir hakkındaki yakalama emrinin infaz edilemediği tutanağa geçti.

Duruşma savcısı önceki celsede olduğu gibi sanıklar Ali Bulaç, Şahin Alpay, Ahmet Turan Alkan ve Mümtazer Türköne hakkında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis talep ettiği mütalaasını tekrarladı.


Sanık avukatları savunmalarını gelecek celse yapacaklarını belirterek, müvekkillerinin yurt dışı yasağının kaldırılmasını ve dijital materyallerin iadesini talep ettiler.

Mahkeme heyeti, sanık ve avukatlarına mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için gelecek celseye kadar süre verdi. Heyet, sanıklar hakkında yurt dışı yasağının kaldırılmasına, el konulan dijital materyallerin iadesine karar verdi.

Sanık Ahmet Turan Alkan’ın mal varlığı üzerindeki tedbirin de kaldırılmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ