Yurtdışındaki okulları gasp eden Maarif Vakfı’na MEB’in bütçesinden dudak uçuklatan pay!

Eklenme tarihi :
Yurtdışındaki okulları gasp eden Maarif Vakfı’na MEB’in bütçesinden dudak uçuklatan pay!
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışında Gülen Hareketine ait okullara el koyan Türkiye Maarif Vakfı’na Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden 1 milyar 871 milyon 857 bin liralık kaynak aktarılmasını öngören kararnameyi imzaladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçış planı’ olarak açıkladığı yurt dışındaki vakıflara para aktarma işi resmileşti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan kararda, yurt dışında eğitim hizmeti veren okul, eğitim kurumu ve yurt gibi tesislerin açılması, eğitim faaliyetlerinin yürütülmesi ve öğrencilere burs sağlanması amacı ile Türkiye Maarif Vakfı’na kaynak aktarılacağı belirtildi.

Kaynak tutarı ise 2022 yılı Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden 1 milyar 871 milyon 857 bin Türk Lirası olarak belirlendi.


Karar, 1 Ocak 2022’den itibaren geçerli olacak.

216 OKULA EL KOYDU, 45 OKULU GASP ETMEK İÇİN

Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün, 2021 yılında yaptığı açıklamada, Gülen Hareketi’nin dünyanın çeşitli ülkelerinde açtığı 216 okulu nasıl gasp ettiklerini anlattı. Bu okullarla Türkiye’nin bir eğitim markası haline geldiğini söyleyen Akgün, 45 okula daha el koymak için protokol imzaladıklarını belirtti.

GEÇEN YIL 1 MİLYAR LİRA HARCANDI

Çiftliğe çevrilen vakıfta çalışanlara astronomik maaşlar verildiği, geçen yıl vatandaşın vergilerinden bu vakfa 1 milyar lira para harcandığı basına yansımıştı.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ