Vaka sayısında rekor kırıldı: Omicron yayılmaya devam ediyor

Eklenme tarihi :
Vaka sayısında rekor kırıldı: Omicron yayılmaya devam ediyor
Omicron ile yeniden artmaya başlayan vaka sayısı yükselmeye devam ediyor. Vaka sayısının 100 bine yaklaştığı Türkiye’de son 24 saatte 210 kişi yaşamını yitirdi.

Türkiye’de koronavirüs salgınını başından bu yana en yüksek vaka sayısı kayıtlara geçti. Son 24 saatte 438 bin 252 Kovid-19 testi yapıldı, 93 bin 586 kişinin testi pozitif çıktı, 210 kişi yaşamını yitirdi.

EN YÜKSEK VAKA SAYISINA ULAŞILDI


Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun güncel verilerine göre dün 424 bin 164 test yapıldı. Dün, 82 bin 180 vaka tespit edilirken, 174 kişi hayatını kaybetti. Bugün ise vaka sayısında rekor bir artış yaşandı ve sayı 100 bine dayandı. Bu rakamla koronavirüsün görüldüğü günden bu yana en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. Can kaybı ise 210 olarak kayıtlara geçti.

BAKAN KOCA TURKOVAC TAVSİYE ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Virüs eski gücünde değil. Artan sayılar sebebiyle endişelenmeye mahal yok. Büyüklerimizi ve kronik hastalıkları olanları koruyup, kişisel tedbirlere uyarak normal hayatımıza devam edeceğiz. Aşılarımızı ihmal etmeyelim. Kendi gücümüz Turkovac var” ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK AŞILAMA OSMANİYE’DE

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa takip etti. Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ izledi.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ