Soylu'dan muhtarlara: Sen gece yık, mahkeme kararı arkamızdan gelsin!

Eklenme tarihi :
Soylu'dan muhtarlara: Sen gece yık, mahkeme kararı arkamızdan gelsin!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhtarların “Metruk bina var ama mahkeme kararı var yıkamıyoruz” dediğini söyledi ve "Ya arkadaş sen gece yık, mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kadın Muhtarlar Derneği 3. Genel Kongresi'ne katıldı. 

“Uyuşturucuyla mücadelede çok önemli bir yol katettik” diyen Soylu, metruk binalarla ilgili aldıkları önlemleri anlattı.


“Hepinizden ricam bu konuda cesaretli olalım. Her bir çocuğumuzun orada zehirlenmesi bizim için kabustur” diyen Soylu, muhtarlara mahkeme kararlarıyla ilgili çağrıda bulundu:

“110 bin metruk bina vardı, biz bunun 75 binden fazlasını yıktık. 15 binini de restore ettik. Geçen gün vilayetlere gidiyorum; Diyarbakır, Adana ve İstanbul da dahil olmak üzere, muhtarlarımız diyor ki ‘Efendim şurada metruk bina var burada metruk bina var. Ama mahkeme kararı var yıkamıyoruz.’ Ya arkadaş sen gece yık, mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin. 

“GECE YARISI DOZER GELSİN YIKSIN KİM YIKTI BİZ NEREDEN BİLELİM YA”

Çünkü o bina orada durdukça orada uyuşturucu kullanılıyor. Vatandaş geliyor diyor ki muhtara ‘Bu binayı ne yapacaksın.’ Muhtar ‘mahkeme kararı var yıkamayız’ diyor. Ben de diyorum ki gece yarısı dozer gelsin yıksın kim yıktı biz nereden bilelim ya!”
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ