Pankart savaşları: CHP şikâyet etti, ‘Love Erdoğan’ pankartı da indirildi

Eklenme tarihi :
Pankart savaşları: CHP şikâyet etti, ‘Love Erdoğan’ pankartı da indirildi
Polis, CHP’lilerin astığı "128 milyar dolar nerede?" ve "128" pankartlarını indirmeye devam ediyor. Karaman'da ise CHP başvurdu, AKP İl Başkanlığı'ndaki "Love Erdoğan" pankartı indirildi.


Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Karaman’da da Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) il binasına astığı “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartlar polis tarafından indirildi. Ancak bu defa gerekçe “Cumhurbaşkanı’na hakaret” değil, Karaman Valiliği’nin getirdiği “Covid 19 tedbirleri kapsamında şehir genelinde 30 gün boyunca toplantı ve gösteri yürüyüşü, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş, poster açma ve meşale yakma yasağı” olarak gösterildi.

CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Başkanlığı binasına asılan “Love Erdoğan” pankartının de şikâyetlerinin ardından kaldırıldığını açıkladı.


“YASAK DEDİLER İNDİRDİK, İTİRAZ ETTİK ONLARIN AFİŞİ DE İNDİRİLDİ”

Sözcü’nün haberine göre Kağnıcı pankart savaşını şöyle aktardı: “Pankartı astık. 2 gün boyunca Emniyet yetkilileri indirilmesini sözlü olarak istedi. Biz de savcılık ve valilik kararı olmadan indirmeyeceğimizi söyledik. 14 Nisan Çarşamba günü güvenlik güçleri valilik kararı ile parti binamıza geldiler. Koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında pankart asmanın, bildiri dağıtmanın bir ay yasaklandığını söylediler. Biz de pankartı indirdik. İlginç olan bize tebligat yapıldığı gün Karaman AKP il binasında ‘Love Erdoğan’ afişi asılıydı. Onlara bir tebligat yapılmadı. Biz ertesi gün bu afişe itiraz ettik. Dün akşam saatlerinde o afişin oradan indirilmesini sağladık.”
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ