LeMan, Ege’de can veren KHK’lı Gündüz çiftini sayfalarına taşıdı

Eklenme tarihi :
LeMan, Ege’de can veren KHK’lı Gündüz çiftini sayfalarına taşıdı
Haftalık mizah dergisi LeMan, Yunanistan’a iltica etmek için Ege Denizi’ni geçerken hayatını kaybeden KHK’lı Cumhuryet savcısı İbrahim Gündüz ve eşi katip Nurdan Gündüz’ü arka kapağına taşıdı.

KHK'lı çiftin bir bankın üzerinde Kız Kulesi’ni seyrederken çektirdikleri fotoğrafın ilham verdiği çizimin altına, “KHK ile ihraç edilen savcı İbrahim Gündüz ve eşi katip Nurdan Gündüz, Yunanistan’ın Kos Adası’na geçmeye çalışırken bindikleri teknenin alabora olması sonucu hayatını kaybetti” ifadeleri yazıldı.
NE OLMUŞTU?

Olağanüstü Hal Döneminde (OHAL) çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden ihraç edilen ve Osmaniye T Tipi Cezaevi'nde 15 ay hapis yatan savcı İbrahim Gündüz ile eşi KHK’lı katip Nurdan Gündüz  bindikleri sürat teknesinin alabora olması sonucu Ege Denizi’nde hayatını kaybetmişti. Türkiye’deki hak ihlalleri nedeniyle Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası'na geçip sığınma talebinde bulunmak isterken can veren Gündüz çiftinin birlikte yolculuk ettikleri iki hakim ve sürat teknesi kaptanı sağ olarak kurtulmuştu.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ