İyiliği cezalandıran Erdoğan rejiminin suç dosyası kabarıyor: 19 tutuklama

Eklenme tarihi :
İyiliği cezalandıran Erdoğan rejiminin suç dosyası kabarıyor: 19 tutuklama
İnsanlığa karşı işlediği suçlar nedeniyle Lahey’de yargılanması gündeme gelen Erdoğan rejiminin insan hakları ihlalleri sürüyor. Son olarak Ordu’da tutuklu yakınlarına yardım ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 42 kişiden 19’u tutuklandı.


Ordu’da cezaevinde bulunan kişilerin ailelerine maddi destek oldukları için gözaltına alınan 42 kişiden 19’u tutuklandı, 23 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu kişilerin evlerinde ve işyerlerinde bulunan şahsi para ve ziynet eşyalarına da el konuldu.

ŞAHSİ SERVETLERİNE EL KONULDU


Ordu polisi, Gülyalı ilçesinde bir araya geldikleri restoranda bir araya gelen kişileri gözaltına aldı. Polis bu kişilere ait paralara da yardım parası diyerek el koydu. Soruşturma kapsamında ev ve işyeri aramalarında 370 bin TL, 100 bin 665 dolar, 17 bin 150 euro, 1,5 kilogram civarında altın da emniyete götürüldü. Gözaltına alınan kişiler, cezaevinde bulunan Gülen Hareketi ailelerine destek olmak, tutuklu kişilerin çocuklarına eğitim vermekle suçlandı.

YAKINLARI DESTEK VERDİ

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarılan 42 kişiden 19’u tutuklandı, 23’ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu kişileri adliyeye çıkarılmaları esnasında, yakınları tarafından destek verildi. Adliye dışında toplanan kalabalık alkışlar eşliğinde “bravo, sizin bir suçunuz yok” diyerek gözaltındaki yardımseverlere moral verdiler.

ERDOĞAN REJİMİ LAHEY’DE YARGILANACAK

İsviçre’nin Cenevre kentinde geçen hafta yapılan Turkey Tribunal’in 4 gün süren duruşmaların ardından kararı açıklandı. Tribunal’in “insanlığa karşı suç” unsurlarının oluştuğuna dair verdiği kararı sonrası işkencecilerin Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanması için ilk adım atılmış oldu.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ