Demirtaş’ın kitapları ve ‘Ceylan Önkol’lu saat de ‘örgütsel doküman’ sayıldı

Eklenme tarihi :
Demirtaş’ın kitapları ve ‘Ceylan Önkol’lu saat de ‘örgütsel doküman’ sayıldı
Manisa merkez, Turgutlu ve Saruhanlı ilçelerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi 9 kişi, önceki gün evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı.


Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; gözaltına alınanlara 2018 Newroz kutlamasına katılmaları, sanal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımları “örgüt propagandası” olarak gösterildi. Gözaltına alınanlardan Fırat Erol, Hediye Er ve Mahide Doğan, emniyet ifadelerinin ardından sevk edildikleri savcılıkta serbest bırakıldı. Gözaltında tutulan 6 kişinin dosyası için gizlilik kararı getirilirken, ifadelerinin Pazartesi alınacağı belirtildi.

ŞAL, KİTAP, SAAT ‘ÖRGÜTSEL DEÖKÜMAN’


Manisa Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü ise gözaltı operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada, “örgütsel içerikli dokümanlar ele geçirildi” diyerek bir fotoğraf servis etti. Fotoğrafta bir masa üzerine kırmızı, sarı, yeşil renkteki şallar, üzerinde HDP eski Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ, Selahattin Demirtaş ve polisin yaylım ateşiyle öldürülen 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ile koyun otlatırken bulduğu el bombasının patlaması sonucu yaşamını yitiren Ceylan Önkol’un fotoğraflarının yer aldığı saat, 1 beylik tabancası ile 7 kitap “örgütsel doküman” olarak servis edildi.

Kitaplar arasından Selahattin Demirtaş tarafından kaleme alınan ve hakkında herhangi bir toplatma kararı bulunmayan Leylan, Seher ve Devran kitapları da bulunuyor.

DEDEDEN KALMA SİLAH

“Ruhsatsız” diye servis edilen silahın ise gözaltına alınıp, serbest bırakılan Mahide Doğan’ın babası Nuri Doğan’ın dededen kalma beylik tabancası olduğu ortaya çıktı. Silah sahibi 67 yaşındaki Nuri Doğan, Saruhanlı ilçe emniyetine giderek, tabancanın dedesinden kalma olduğuna dair ifade verdi.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ