Çiçeklerin Buluşması! 5 bin kalbe dokunan mektuplar kitaplaştı

Eklenme tarihi :
Çiçeklerin Buluşması! 5 bin kalbe dokunan mektuplar kitaplaştı
Bu yıl Anneler Günü’nde masum ve hüzünlü hayat hikayeleri, onlarca ülkede çiçekler eşliğinde 5 bine yakın kannat önderi kadına ulaştırıldı.

Türkiye’de yaşanan ve yürek sızlatan gerçekler, kadınların hassas kalplerine emanet edildi. Yazılan mektuplar kitaplaştırılıp ’Çiçeklerin Buluşması’ adıyla yayınlandı.

Kitaba neden “Çiçeklerin Buluşması” adı verildiği şu cümlelerle anlatıldı; ’’Çünkü; Hikayelerin acılı başkahramanları birer çiçek… Muhataplarımızın her biri merhameti kalbini güzelleştirmiş birer çiçek… Derdimizi anlatma yolumuz çiçek…’’


İnsan sevgisiyle atan kalpler, müthiş olayları yeşertti. “Zulmü engelleyemiyorsanız daha fazla kişiye duyurun.” hükmünce her çiçek , bir umut oldu yaralı yüreklere. Gidilen her kapı ışık saçtı; yeni fikirler, yardımlar, hayret verici olaylarla günler bereketlendi. Bulundukları ülkede çoğu henüz birkaç yıllık geçmişe sahip yüzlerce insan hakları gönüllüsü, nice güzel gönüle ulaştı.

Çiçekler gülümsetti, hikayeler ağlattı. Huzurun daha fazla insana ulaşması için seferber olundu. Senatörler, milletvekilleri, aktivistler, gazeteciler, din insanları, kanaat önderleri, farklı meslek grubu mensupları ve halktan nice güzel kalbe dokunuldu . Birler bin oldu, Anadolu’nun tertemiz analarının sessiz çığlığı, dünyaya mâl oldu. Bu çalışmada; vatanına hasret, güzel kalpli bir grup insanın kendi ülkesindeki yaralı yürekler için yeni ülkelerindeki iyi kalplilerle birlikte yazdığı destanı bulacaksınız. Gözyaşı, gayret, plan, samimiyet, huzur, duâ ve bolca umuda şahit olacaksınız.

Çiçeklerin Buluşması kitabına şu adresten ulaşabilirsiniz:

https://books.google.dk/books/about/Ciceklerin_Bulusmasi_1.html?id=C2xEEAAAQBAJ&redir_esc=y
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ