Casusluk suçlamasıyla tutuklanan Metin Gürcan’ın görüntüleri servis edildi

Eklenme tarihi :
Casusluk suçlamasıyla tutuklanan Metin Gürcan’ın görüntüleri servis edildi
Siyasi ve askeri casusluk suçlamasıyla tutuklanan DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi askeri analist Metin Gürcan'ın teknik takip görüntüleri medyaya servis edildi.

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi askeri analist Metin Gürcan’ın hakkında casusluk suçlamasıyla yürütülen soruşturmanın teknik takip görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Gürcan’ın Ankara’da bir otelin lobisinde yabancı misyon şefi ile bir araya geldiği ve görüşme sonrasında bir zarf aldığı görüldüğü iddia edildi.

Gürcan, görüntülere ilişkin emniyetteki ifadesinde zarf içerisinde 400 dolar olduğunu ve verdiği zarfta da yazdığı analizler olduğunu belirterek “Devletimizin güvenliğini riske atacak, gizlilik derecelerinde hiçbir resmi belge ve bilgi paylaşmadım” dedi.


Sabah gazetesi Gürcan’ın Ankara’da bulunan bir AVM’nin otoparkında yabancı diplomatlarla görüştüğü görüşmenin ardından zarf ile aldığı parayı kendi banka hesabına yatırdığının tespit edildiğini öne sürdü. Haberde Gürcan’ın banka ile yazışmalarında zarfla aldığı paranın 3 bin 50 euro olduğu iddia edildi.

GÜRCAN: HER ZAMAN TAKARIM, EVDE 15 ŞAPKAM VAR

Metin Gürcan’nın ifadesinde “Bu zarfı danışmanlık hizmeti olarak verdiğim bölgesel açık kaynak haber tarama ve analiz çizelgelere bedeli olarak elden taktim ettiği zarf içerisinde 500 euro ödeme vardır. Fikri ürünüm olan ve tamamen açık kaynaklardan derlediğim kendisine de periyodik olarak gönderdiğim Suriye, Irak, İran, Afganistan, Türkiye, Libya ve zaman zaman hazırladığım Yunanistan ve Ukrayna çizelgelerimi ve danışmanlık hizmetimin bedeli olan 500 Euro’yu İtalyan diplomattan almıştım. Bunu bankamatiğe yatırdım” dediği kaydedilmişti.

Habere göre Gürcan görüşmelerde kullandığı şapkasına ilişkin “Ben şapkayı her zaman takarım. Bu benim için bir alışkanlık. Evimde de yaklaşık 15 adet şapkam var. Özel hayatımda da aile hayatımda da dışarı şapkasız çıkmam. Başka bir özel nedeni yok” dedi.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ