Babacan'dan katledilen ailenin evine taziye ziyareti: Adalet talebinin takipçisi olacağız

Eklenme tarihi :
Babacan'dan katledilen ailenin evine taziye ziyareti: Adalet talebinin takipçisi olacağız
Türkiye genelinde 119 yangın kontrol altına alındı, 3 şehirdeki 7 noktada yangınlar devam ediyor. Can kaybı sekize yükseldi.
 Yangın bölgelerindeki incelemelerinin ardından açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 28 Temmuz – 1 Ağustos arasında 32 şehirde çıkan 119 yangının kontrol altına alındığını aktardı. 3 şehirde 7 yangının devam ettiğini açıklayan Bakan, can kaybının ise 8’e yükseldiğini duyurdu.

DW Türkçe’de yer alan habere göre Pakdemirli, Antalya’da Manavgat ve Gündoğmuş yangınları ile Muğla’da Marmaris, Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere ve Seydikemer yangınlarının devam ettiğini, Seydikemer ile Menteşe’de çıkan yangınlarda soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Tunceli Hozatlı’da çıkan yangının da sürdüğünü vurgulayan Pakdemirli, Mersin Silifke, Antalya Gazipaşa, Antalya Kemer ve Muğla Bodrum yangınlarının kontrol altına alındığını iletti.

YANGINLARA KAÇ KİŞİ NE İLE MÜDAHALE EDİYOR?


Orman Genel Müdürlüğü de sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada 13 su atar, 3 idari uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 6 yönetim helikopteri, 1 insansız helikopter, 708 arazöz ve su tanker, 12 iş makinası ve 4 bin 800 personelin görevde olduğunu duyurdu.

Bakan Pakdemirli, Muğla’dan vatandaşların havadan müdahale göremediği için serzenişlerde de bulunduğunu belirterek, bunun müdahale edilen alanın genişliğiyle ilgili olduğunu savundu.

ÇÖKERTME CAYIR CAYIR YANIYOR

Bodrum’un Milas ilçesinde bulunan Çökertme’de devam eden yangın üzerine açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da Kemerköy Termin Santrali için bir tehlike olmadığını açıkladı. Tokat, “Ören için, yollarımız için ve termik santral için şu anda bir tehlike yok. Ama Çökertme cayır cayır yanıyor” diye konuştu.

Sanatçı Haluk Levent de Bodrum’da bölgeden dün gece paylaştığı videoda, Mazı Mahallesi‘ni aşarak Çökertme Köyü’nü etkisi altına alan yangına dikkat çekti ve “Havadan destek bekleniyor” dedi.
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ