Ayşe Özdoğan’ın 72 yaşındaki annesini gözaltına aldılar

Eklenme tarihi :
Ayşe Özdoğan’ın 72 yaşındaki annesini gözaltına aldılar
Kızının tahliye edilmesi için bugün Antalya Adliyesi önünde oturma eylemi başlatan Ayşe Özdoğan’ın annesi 72 yaşındaki Fatmana Karakuzu gözaltına alınarak karakola götürüldü.


Antalya Adliyesi önünde saat 12.30’da oturma eylemine başlayan 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın annesi Fatmana Karakuzu ve Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya karakola götürüldü.

HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Ayşe Özdoğan’ın ablası Emine Erdem Twitter hesabından duyurdu.


Sessiz eylem başlatacaklarını dün akşam Twitter hesabından duyuran Ayşe Özdoğan’ın ablası Emine Erdem, “Bugün 72 yaşındaki kanser hastası annem 4.Evre Kanser Hastası evladı Ayşe Özdoğan’ın tahliyesi için Antalya Adliyesi önünde oturacak. Yanında olmak isteyenler için saat 12.30.” demişti. Erdem son paylaşımında annesinin karakola götürüldüğünü söyledi.

Gergerlioğlu ise Ayşe Özdoğan için açıklama yapmak isteyen kanser hastası annesi ve Melek Çetinkaya gözaltına alındı, karakoldalar. Onları serbest bırakın, bir cinayete engel olmak isteyenleri mi gözaltına alıyorsunuz?” ifadelerini kullandı. 

Yargıtay cezasını onayladığı için 2 Ekim 2021’de tutuklanan 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan, 18 gündür cezaevinde. 72 yaşındaki Fatmana Karakuzu’ya da geçen ay yumurtalık kanseri teşhisi konulmuştu.
   
BENZER HABERLER
GÜNDEM HABERLERİ