Şeref Oğuz: Dolar 22 TL'nin de üstüne çıkacak

Eklenme tarihi :
Şeref Oğuz: Dolar 22 TL'nin de üstüne çıkacak
Dünya yazarı Şeref Oğuz, "dolar geldiği yeri unutmaz ve onun üstüne çıkmak konusunda ısrar eder" diyerek normalde piyasada 15,80 lira seviyelerinde olan doların 22 liraya kadar alıcı bulduğunu belirtti.

Oğuz, ekonomide panik havası olduğunu ve iş çevresinin dolar bulmak için yarıştığını bununda fiyatı daha yukarıya çıkardığını söyledi.

Dolarda 22 lira seviyelerinin de yetmeyeceğini söyleyen Oğuz kur korumalı mevduat hesaplarının tutmadığını en kısa zamanda dövize endeksli tahvil uygulamasının yürürlüğe gireceğini açıkladı.


Dolar ve piyasalar hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan Şeref Oğuz, iktidarın sürekli para basarak piyasayı boğduğunu bunun sonunun da iyiye gitmediğini belirtti.

Oğuz, KKM takozunun yerine ÜFE ve TÜFE'ye endeksli yeni enstürmanların deneneceğini ama bunların da işe yaramayacağını belirterek “Artık arabanın freni patladı tek kurtuluşunuz faiz arttırmaktır” dedi.

Şeref Oğuz köşesinde de, "Öncelikle, dolar gördüğü yeri unutmaz. 18,6 TL’yi görmüştü ve FED’in de etkisiyle gözü yukarılarda. Kaldı ki arkasından enflasyon kovalarken yerinde sayması düşünülemezdi. Zaten özel sektör haftalardır 20 liranın üzerinden dolarize oluyor bile…" diye yazdı.
BENZER HABERLER
EKONOMİ HABERLERİ