Metin Akpınar: Biz biraz eksik demokrasi biraz da ılık teokrasi ile yönetiliyoruz

Eklenme tarihi :
Metin Akpınar: Biz biraz eksik demokrasi biraz da ılık teokrasi ile yönetiliyoruz
Sanatçı Metin Akpınar, Türk siyasetindeki güncel gelişmeleri takip ettiğini belirterek, “Bu yaşa geldim, Türkiye bir türlü geçiş döneminden çıkamadı” dedi.


Cem Yılmaz’ın oyunculuğuna yönelik sözlerinden dolayı özür dileyen Akpınar, “Kimsenin üzülmesini, kırılmasını zaten istemem, Cem’in kırılmasını hiç istemem. Sevdiğim, beni güldüren bir arkadaş. İyi de bir komedyen.” dedi.

Cumhuriyet’ten Tuğba Özer’in sorularını yanıtlayan Akpınar, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Güncel siyaseti takip ettiğini ifade eden Akpınar, ” Etmemek imkansız. Maalesef her şeyden haberdarım. Ben bu yaşa geldim, Türkiye bir türlü geçiş döneminden çıkamadı. Zaman zaman iyiye zaman zaman geriye oluyor bu  geçiş. Son zamanlarda da özellikle ekonomimiz sağlıklı gitmiyor. Mutlaka bilerek yapılıyor, bir planları var. Umarım cari açığı kapatmak açısından bu yolu seçtiler.


Biraz da Çin politikasını uyguluyorlar diye düşünüyorum. Ucuz iş gücü yatırımı, sermayeyi çekmek gibi bir düşünce var anladığım kadarıyla.” dedi.

Akpınar, Cumhurbaşkanına hakaretten yargılandığı davadaki sözlerinin arkasında olduğunu belirterek, “Bana kimse silah zoruyla söyletmedi, kendim söyledim. Benim benliğim, karakterim, konstrüksiyonum odur. Düşüncemi ifade ettim. Hakaret içerdiği kanaatinde katiyen değilim” diye konuştu.

“Türkiye’de muhalefetten ve sol siyasetten umutlu musunuz?” yönündeki bir soruya ise Akpınar, şu cevabı verdi: “İkisi için de çok olumlu konuşamayacağım. Biz biraz eksik demokrasi biraz da ılık teokrasi ile yönetiliyoruz. Biz biraz eksik demokrasi biraz da ılık teokrasi ile yönetiliyoruz. Seçim yapılıyor o nedenle demokrasi yok diyemiyorum. Ama tam demokrat değiliz. Muhalefet bu yönetimin karşısına demokrasi blokunu koyamadı. İktidarı amaçlayanlar için bunların hepsi bir bütün; önce rejimi tasfiye edip, demokrasi ile devam etmesi sonra kendi çıkarlarına bakması daha doğru diye düşünüyorum. Çare muhalefette birlik, akıl onu söylüyor.”

‘CEM YILMAZ’DAN ÖZÜR DİLİYORUM’

Akpınar, katıldığı televizyon programında Cem Yılmaz’a yönelik eleştirileriyle şu açıklamayı yaptı:  “Stand-up hakkında konuşurken Cem’in oyunculuğu ile ilgili bir şeyler söyledim. Bir tweet atmış orada biraz gönül koymuş. Bu da beni çok üzdü. Kimsenin üzülmesini, kırılmasını zaten istemem, Cem’in kırılmasını hiç istemem. Sevdiğim, beni güldüren bir arkadaş. İyi de bir komedyen. Anlatmak istediğim sadece kompozisyonlara biraz daha özen göstermesi. Kara Komedi tiplemesi mesela mükemmeldi. Daha çok reklamdaki tiplemelerini özensiz bulduğumu söylemek istedim. Öğretmenliğin dozunu kaçırdıysam Cem’den ve sevenlerinden çok özür diliyorum.”
BENZER HABERLER
EKONOMİ HABERLERİ