Merkez Bankası’nın faiz kararı piyasaya mı sızdı? Durum çok vahim

Eklenme tarihi :
Merkez Bankası’nın faiz kararı piyasaya mı sızdı? Durum çok vahim
Merkez Bankası’nın bugün alacağı faiz kararı öncesi kararın piyasaya sızdığı konuşuluyor. Ekonomist Alaattin Aktaş da söylentiler gerçekse “durum çok vahim” yorumunu yaptı.

Ekonomi piyasalarında merakla beklenen faiz kararı bugün açıklanacakken karar öncesi dolar kurunda yaşanan düşüş, Alattin Aktaş’a “Birileri bir yerlerden bilgi mi aldı?” sorusunu sordurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’yla bir görüşme gerçekleştirmiş yapılan toplantı sonrası Merkez Bankası’nın iki önemli ismi görevden alınmıştı. Bu karar sonrası dolar kuru hemen hemen hergün rekor tazelerken 9.38 TL’yi gördü.


Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bu yılın 10. Faiz toplantısını bugün gerçekleştirecekken dolar kurunda son iki günder bir düşüş yaşanıyor. Bu düşüşün nedenini sorgulayan Dünya Gazetesi ekonomi yazarı Alaattin Aktaş’da Merkez Bankası’nın vereceği kararın sızdırılmış olabileceğini iddia eden bir paylaşım gerçekleştirdi.,

MERKEZ BANKASI'NIN FAİZ KARARI SIZDI MI?

Alaattin Aktaş Twitter hesabında yaptığı paylaşımda “MB'nin faiz kararı sızmışsa vay halimize!” diye yazdı. 

Aktaş’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

Dolar daha 8-10 saat öncesine kadar MB'den faiz indirimi beklendiği için 9.30'un üstünde seyrediyordu. Son birkaç saattir birileri bir yerlerden bilgi mi aldı da kur birden 9.20'ye geriledi? Bu çok vahim bir durum. MB'nin yarınki kararı sızmışsa vay halimize!
BENZER HABERLER
EKONOMİ HABERLERİ