İran-Türkiye sınırında mültecilere işkence: Kaçakçılar, ailelerden 10 bin dolar fidye istediler

Eklenme tarihi :
İran-Türkiye sınırında mültecilere işkence: Kaçakçılar, ailelerden 10 bin dolar fidye istediler
Türkiye’ye geçmek isteyen Suriyeli mültecilerin İranlı insan kaçakçıları tarafından işkenceye uğradığı görüntüler ortaya çıktı. Kaçakçıların mültecilerin ailelerinden fidye istediği belirtildi.

İran’dan Türkiye’ye geçmek isteyen bir grup Suriyeli mültecinin, İran-Türkiye sınırında insan kaçakçıları tarafından işkenceye uğradıklarına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. İnsan kaçakçılarının rehin tuttukları Suriyeli mültecilere işkence ettikleri anları videoya alarak ailelerine gönderdiği ve fidye istediği öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, insan kaçakçıları görüntüleri gönderdikleri ailelerden 10 bin dolar fidye istiyor. Ailelere gönderilen videolarda mültecilerin kaya parçalarının altında sıkıştırıldığı ve bir mültecinin kulağının kesildiği görülüyor. Görüntülerin ailelere ulaşmasının ardından insan kaçakçılarına fidye gönderildiği ve mülteciler serbest bırakıldığı, kurtulan mültecilerin bir bölümünün Türkiye’ye girdiği, bir bölümünün ise Irak’a döndüğü öğrenildi. 


İnsan kaçakçılarının elinden kurtulan 12 mültecinin işkence ve dayak sonucu vücutlarında kırık ve morluklar olduğu belirlendi.
BENZER HABERLER
DÜNYA HABERLERİ