Netflix’te yeni özellik: Artık kilitlenebiliyor

İnternet üzerinden sinema filmi ve dizi film içeriği sunan Netflix’te aboneler için yeni bir özellik geldi.


Aynı hesap içerisinde birden fazla kişinin servisten yararlanabilmesine olanak tanıyan Netflix’te profiller artık kilitlenebiliyor.

Web Tekno’nun haberine göre profillere dört haneli şifre ile kilitlenebilme özelliği getirildi. Böylece profillere aynı hesaptaki diğer kullanıcılar erişim sağlayamıyor.


Bu özellikle aynı hesap altında birden çok profil kullanan aileler içerisindeki bireylerin özel hayatı güvence altına alınıyor.

Aynı hesapta çocuk profiline sahip olan aile bireyleri, kendi profillerine PIN koruması uygulayarak çocuk profilinin diğer profillere erişim sağlayabilmesinin önüne geçebiliyor.

Ancak söz konusu PIN korumasının sadece internet tarayıcısı ile etkinleştirilebildiği belirtildi. Bu PIN koruması bir kez etkinleştirildiğinde mobil, internet tarayıcı, tablet, masaüstü uygulaması dahil olmak üzere bütün platformlar üzerinde aktif hale geliyor.

PIN korumasını profil için etkinleştirmek için bir internet tarayıcısı aracılığıyla Netflix.com adresine gidilmesi ve hesaba giriş yapılması gerekiyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ