Kürt oyuncu İsveç’in en önemli televizyon ödülünü kazandı

Kürt oyuncu Ahmet Bozan Netflix’in bu yıl adından çok söz ettiren dizisi Khalifat’taki rolüyle İsveç’in en önemli televizyon ödülü olan Kristallen Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” seçildi.
İsveç’ten Suriye’ye giderek IŞİD’e katılan Husam karakterine hayat veren Ahmet Bozan, kendi yaşam felsefesine bütünüyle ters olan rolün kendisini hem mental hem de fiziksel dönüşüm açısından çok zorladığını dile getirdi.DEĞİŞİM ÇOK ZORDU


Gazete Duvar’ın haberine göre, kariyerinin ilk büyük projesinde kendini kanıtlamayı başaran Ahmet Bozan, ödüle layık görüldüğü projede kendisini en çok zorlayan şeyin IŞİD’e katılan birinin iki senede yaşadığı psikolojik ve fiziksel değişimi iyi yansıtmak olduğunu söyledi. Bozan’ın Khalifat (Halifelik) dizisi ile ilgili açıklamaları şöyle:

“Onların neden bunu yaptıklarını anlamam gerekiyor. Kendimi onların yerine koyarak izleyicilere sunmalıydım. Film çekildiği zaman çok kilo verdim. Çok az uyudum ancak en zor olan bir DAEŞ’linin hızlı dönüşümünü göstermekti. Biri DAEŞ’e katıldığı zaman hepimiz gibi. Ancak iki yıl içerisinde psikolojik ve fiziksel olarak büyük bir değişim gerçekleşiyor. Bir insandaki bu büyük dönüşümü iki aylık bir zamana sığdırdım.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ