İlyas Salman'dan Boyav'a yanıt

Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından İlyas Salman, ‘Solcu olmayana ödül vermiyorlar’ iddiasında bulunan Hakan Boyav’a yanıt verdi.

Türkiye’de sinemada solcu olmayanlara ödül verilmediğini iddia eden oyuncu Hakan Boyav’a, Türk sinemasının efsane oyuncusu İlyas Salman’dan yanıt geldi.

Salman, isim vermeden kendisine gönderme de yapan Boyav’a, “Sana en azından sağcısın diye ödül vermemişler. Bana solcuyum diye yıllardır rol vermiyorlar Hakan” karşılığını verdi.


TRT1’de yayınlanan ‘Payitaht Abdülhamid’ adlı dizinin oyuncusu Hakan Boyav, Türkiye'de ödül alabilmek için solcu olmak ya da yaşam biçimi olarak solculara yakın olmak gerektiğini iddia etti. TVNET'te yayınlanan Sormasam Olmaz adlı programın konuğu olan oyuncu Hakan Boyav, sinema sektöründe verilen ödüllerin hakkaniyetli olmadığını savundu ve “Sanatın normlarına göre değil, kendi normlarına göre takılıyorlar. Nasıl ödül alabiliyorsunuz Türkiye'de? Ya politik görüş olarak solcu olacaksınız, veya yaşam biçimi olarak oradan birilerine daha yakın olacaksınız. Adil, nesnel bir değerlendirmeden çok uzaktır Türkiye'deki ödüller” dedi.

Türk sinemasının efsane oyuncusu İlyas Salman ise Boyav’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Salman, tepki gösterdiği paylaşımında, “Sana en azından sağcısın diye ödül vermemişler. Bana solcuyum diye yıllardır rol vermiyorlar, Hakan” ifadelerini kullandı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ