Dünya yıldızı Neymar, 137 milyon takipçisine Türk filmini önerdi

Türkiye'de geçtiğimiz yılın en çok izlenen filmi olan 7. Koğuştaki Mucize, dünya genelinde fenomen olma yolunda ilerliyor.
Netflix'te yayımlanmaya başladıktan sonra yurt dışında da büyük beğeni toplayan film, ABD ve Fransa Netflix listelerinde birinci sıraya yerleşirken Paris Saint Germain'in yıldız futbolcusu Neymar'dan da övgü aldı.


Neymar, Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı 7. Koğuştaki Mucize filmini 137 milyon takipçili Instagram hesabından şu notla önerdi:

“Çocuğu olanlar benim bu filmi izledikten sonraki duygularımı daha iyi anlar. Çok güzel film, izlerken çocuklar gibi ağladım.”

 
Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği, Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı ve 1983 yılında sıkıyönetim altındaki bir Ege kasabasında yaşayan, haksız yere hapse atılan Memo ile yedi yaşındaki kızı Ova’nın tekrar birbirlerine kavuşmaya çalışmalarını anlatan 7. Koğuştaki Mucize,  Türkiye'de 5 milyon 316 bin 933 seyirci tarafından izlenmiş ve 2019’un en çok izlenen filmi olmuştu.

Film, bir süre önce Netflix’te yayımlanmaya başladı. Film ilk önce ABD listesinde ardından Fransa'nın listesinde birinci sıraya yerleşti. Hatta Netflix Fransa, filmde sıkça geçen 'Lingo Lingo'yu tweetledi ve 100 binin üzerinde beğeni aldı.

Türkiye’de 5 milyon 316 bin gişe yapan film, Kore'den uyarlama.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ