Devlet Tiyatroları 1 Eylül’de açılıyor

Devlet Tiyatroları, 1 Eylül Salı gününden itibaren koronavirüs tedbirleri alınarak tiyatroseverleri ağırlamak üzere salonlarını açıyor.
 1 Eylül Salı günü açılacak olan Devlet Tiyatrolarından yapılan açıklamaya göre, 2020-2021 yeni tiyatro sezonunun ilk biletleri internetten, “sanat cepte” uygulamasından ve Devlet Tiyatroları gişelerinden bugün satışa sunuldu. Devlet Tiyatroları, yeni sanat sezonuna 17 prömiyerle başlayacak, açık hava mekanlarını kullanmaya devam  ederek az sayıda salonu da kullanıma açacak.

Açılan salonlarda koltuklar sosyal mesafe kuralına uygun şekilde düzenlenecek ve  tiyatro salonuna maskesi olmayan izleyici alınmayacak. Girişlere el dezenfektanları koyulacak.

ANKARA’DA 4 SAHNE PERDELERİNİ AÇIYOR


Gösterimler birer gün arayla yapılacak, oyunlar sergilendikten sonra salonlar dezenfekte edilecek. Pandemiden dolayı ilk turda az kadrolu oyunlarla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Devlet Tiyatrolarında Ankara Devlet Tiyatrosu 3, İzmir Devlet Tiyatrosu 4, İstanbul, Bursa, Adana, Diyarbakır, Antalya, Trabzon, Erzurum, Sivas ve Van Devlet Tiyatroları 1 yeni oyunu tiyatroseverlerle buluşturacak.

Yeni oyunların yanı sıra geçen sezonda kapalı gişe oynayan ve sanatseverlerden  ilgi gören “Reis Bey, Leyla ile Mecnun, Anna Karenina, Hamlet, Bir Nefes Dede Korkut, Shirley Valentine, Umut Kavşağı” gibi oyunlar da yeni sezonda perde açacak.

Yeni sanat sezonunda salgın dolayısıyla az sayıda sahnesini açacak olan Devlet Tiyatroları, Ankara’da Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi, Akün Sahnesi, Küçük Tiyatro ve Stüdyo Sahne’de sanatseverleri ağırlayacak.

Küçük Tiyatro’da “Aşık Veysel” 1 Eylül Salı günü prömiyer yaparken, “Sonsuzluk Kitabevi” 8 Eylül Salı günü Stüdyo Sahnede, “Gökkuşağının Sonu” ise 15 Eylül Salı günü Akün Sahnesinde ilk gösterimini yapacak. Geçtiğimiz sezon beğeniyle takip edilen “Leyla ile Mecnun” da 1 Eylül Salı günü Cüneyt Gökçer Sahnesinde perde açacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ