Barış Manço ölümünün 21. yılında mezarı başında anıldı

Türk müziğini efsanevi sanatçısı Barış Manço mezarı başında anıldı. Törene, İstanbul’un çeşitli yerlerinden kalkan Barış Manço vapuruyla gelenler ve ailesi katıldı.
21 yıl önce hayatını Barış Manço, Kanlıca’daki mezarının başında ailesi ve dostları tarafından anıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm Manço severler Kanlıca toplandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Hatları’nın yenilediği saat 10.30’da Kadıköy’den kalkan Barış Manço vapuruna binerek Kanlıca’ya gelen Barış Manço hayranlarını oğulları Batıkan-Doğukan Manço ve Lale Manço Ahıskalı karşıladı.


BİZİ YILLARDIR YALNIZ BIRAKMADINIZ

Ünlü sanatçı için vapurda hazırlanan programda konuşan Batıkan Manço, “Bizim her zaman en çok gurur duyduğumuz günlerden biri. Bütün sevenleriyle bir arada olduğumuz çok anlamlı bir gün. 21 yıl çerisinde bu 18. Barış Manço Vapuru etkinliğimiz. Bunca zamandır sevenleri de bizleri yalnız bırakmadılar. Önemli olan Barış Manço kültürünü, felsefesini bir sonraki kuşaklara aktarabilmemiz” dedi.

ONU YAŞATMAYA KARARLI KUŞAKLAR VAR

Eşi Lale Manço Ahıskalı ise, “Bu serüvenin devam ettiğini görmek Barış adına bize müthiş gurur veriyor. Onun vasiyetinin tamamlandığını düşünüyoruz. Biliyorsunuz onun ‘İnsan adının geçmediği gün ölür’ diye bir lafı vardı. Burada onu yaşatmaya kararlı kuşaklar var. Üreyerek, büyüyerek, çocuklarıyla geliyorlar. İnanıyorum ki onlar da Barış Manço şarkıları ve felsefesiyle büyüyecekler. Bütün ülkedeki Barış severlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Doğukan Manço ise, “İçeri dikkat ettiyseniz din, dil, ırk, görüş fark etmeden herkes burada. Çünkü Barış Manço bu insanları bir arada toplayabilecek ender isimlerden birisi. Bu çok gurur verici bir şey. Onun çatısı altında ve onun ismiyle bir arada bulunmaktan çok gurur duyuyorum” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ