Yas günü mangal yakan bakan kim?

Saygı Öztürk bugünkü köşesinde, bir bakanın Beşiktaş saldırısı sonrası evinde mangal partisi verince komşularının isyan ettiğinin yazdı. O isim, Hacılar mahallesinde çiftliği olan Canikli m?

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısının ertesi günü Ankara'da bir bakanın evinde mangal partisi verdiğini, çevredekilerin 'Yas ilan ettiklerini açıklıyorlar, burada mangal partisi yapılıyor' diye şikayet ettiğini yazdı. Öztürk'ün verdiği tarife uyan isim Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli mi?

KİMLERİN ÇİFTLİĞİ VAR?


Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, İstanbul'da Dolmabahçe ve Maçka Parkı'nda eş zamanlı olarak düzenlenen terör saldırılarından bir gün sonra Ankara'da bir bakanın, evinde mangal partisi verdiğini öne sürdü. Öztürk, "Yas günü bakanın mangal partisi" başlıklı yazısında şu tarifi yaptı:

İstanbul'da yaşanan bombalı eylemlerden sonra hükümet bir günlük yas ilan etti. İstanbul'da yaşanan acıyı yerinde gören bakanlar bunun etkisiyle “intikamlı” açıklamalar yaptı. Ankara'da ise durum farklıydı. Ankara'nın Hacılar Mahallesi'nde bir bakanımızın çiftlik evi var. Pazar günü evinin bahçesinde çok kalabalık bir gruba mangal partisi verdi. Sokak, gelen misafirlerin araçlarıyla doldu. Bu durumdan rahatsız olanlar, “Yas ilan ettiklerini açıklıyorlar, burada mangal partisi yapılıyor” diye telefon ettiler. Gerçekten çiftlik evi o gün doluydu."

Ankara Hacılar Mahallesi'nde Nurettin Canikli'nin çiftlik evi olduğu biliniyor. Şimdi merak edilen soru şu: AKP'li bakanlar içinde Hacılar'da çiftliği olan başka isimler var mı? Yoksa Öztürk, Canikli'yi mi kastediyor?
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ