Polis öğrenciye öyle bir şey söyledi ki!

Türkiye genelinde 330 akademisyenin KHK ile ihracının ve Ankara Siyasal'ın bitirilmesinin ardından polis Ankara Üniversitesi'ne öğrenciler "Ben senin ne olduğunu biliyorum" diyerek almadı!

Polis Ankara Üniversitesi öğrencilerini tartakladı by aktifhaber

İhraç edilen akademisyenlere destek olmak amacıyla aralarında sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve akademisyenlerin olduğu topluluk sabah saatlerinden itibaren Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesine geldiler. Polis sabah erken saatlerden itibaren bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken hem yerleşke hem de yerleşkenin karşısındaki yol ve sokakların girişini kapattı.


Sivil İnsiyatif saat 12.30'da Cebeci Kampüsünde toplanarak destek eylemi için çağrıda bulunmuştu. Yerleşke girişine gelenlere polis müdahale etti. Şu ana kadar 5 kişiyi gözaltına aldı. Gerginlik devam ediyor. Üniversiteye girişte herkes tek tek kimlik kontrolüyle içeri alınırken; birçok doktora tezi öğrencisinin ise yerleşkeye alınmadığı dikkat çekiyor.

HOCALAR DA İÇERDE EYLEM YAPIYOR
72 öğretim üyesi ihracıyla akademisyen ihraç listesinde ilk sırada yer alan Ankara Üniversitesinde bazı hocaların da odalarını boşaltmayarak, eylem yaptığı, KHK'yi protesto ettiği belirtildi.

POLİSTEN ÖĞRENCİYE: BEN SENİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUM
Okuduğu üniversiteey girmek isteyen öğrencileri tartaklayarak kapı dışına çıkaran polis, kimlik gösteren öğrencilere de düşman muamelesi yaptı. Ülkede hukukun kalmadığının en çarpıcı örneklerinden birini veren polis, "Bu okulun öğrencisiyim" diyen kadına "Ben senin ne olduğunu biliyorum" diye cevap verdi. 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ