"Bugüne kadarki belki de en buruk babalar gününü geçiriyor on binlerce evlat..."

3 kez ağırlaştırılmış müebbetle yargılanan Gazeteci Mehmet Kamış'ın oğlu Alperen Kamış, 'Babalar Günü'nde yaptığı paylaşımda; babasız bırakılan on binlerce evladın ve evlatsız bırakılan babaların Babalar Günü'nü kutladı...
Türkiye'nin dört bir yanında her geçen gün farklı mağduriyet hikayeleri yaşanıyor. Evlatlar babalarından ayrılıyor, bebekler anneleriyle birlikte hapis yatıyor. On binlerce evlat, babasından ayrı Babalar Günü geçiriyor.

Kapatılan Zaman Gazetesi'nden Mehmet Kamış'ın oğlu Alperen Kamış, Instagram'dan yaptığı paylaşımda buruk geçen 'Babalar Günü'nü anlattı. 
"Bugüne kadarki belki de en buruk babalar gününü geçiriyor on binlerce evlat, yaşını doldurmamış bebeklerden, 'koca koca' adamlara... Baba sevgisinden, baba şefkatinden mahrum yılları geçiyor bu evlatların. 'Baba' demeyi özlettiler bu çocuklara. Ayları, yılları babalarından uzak geçirmelerinin üzerine, bugünü de bazıları babasından binlerce kilometre uzakta geçiriyor, bazıları babalarını bir daha göremeyecek olmanın acısıyla yaşıyor, bazıları ise babalarının özgürlüğe kavuşma hayaliyle yanıp tutuşuyor... Bir evlat için dünyanın üzerine yıkıldığı an babasını çaresiz gördüğü o andır. Her türlü olumsuzluklarda ve sıkıntıda güvenip koştuğun ve sana her an ümit veren babanın çaresiz olduğunu gördüğün zaman bütün olan biten anlamsızlaşır. Çünkü 'BABA'dır o, dünya tersine dönse o sana ümit verir, ondan duyduklarından sonra bir an bile ümitsizliğe düşemezsin, evladına verdiği o enerji iyiye giden hiçbir şey olmasa bile evladının mutlu olması için yeterlidir... Ailelerinin onuru adına, çocuklarına bıraktığı soyisminin uğruna, şerefi ve haysiyeti uğruna bunca sıkıntıyı bunca zulmü işte bu 'BABALAR' çekiyor... Üzerlerine her türlü ahlaksızca yalanlar, iftiralar atılmasına karşın bugün bu babalar bedel ödüyorlar. Kimi dört duvar arasında, kimi doğup büyüdüğü toprakların kokusuna hasret kalarak, kimiyse ekmeğinden edilmiş, ŞEREFİYLE inşaatta çalışarak, taş taşıyarak, alnının akıyla ekmek kazanarak ödüyor. Evlat kokusuna hasret kalmış tüm babaların, baba kokusuna hasret kalmış tüm evlatların, kavuşma gününün hayaliyle yaşayanların babalar günü kutlu olsun. Allah'a şükürler olsun ki şuan acısı olsa da ben de böyle bir babaya sahibim. Bana haksızlığa, zulme, adaletsizliğe karşı susmamayı ve dik durmayı öğrettiğin için sana çok şey borçluyum. Oğlun olmaktan her zaman gurur duydum, şimdi daha çok gurur duyuyorum. Allah sana hayırlı uzun ömürler versin. Gölgeni üzerimizden, seni başımızdan eksik etmesin..."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ